Φωτογραφία

Άλλες Ομάδες

Βολιβία

Δεν κατάφερε να κερδίσει στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής στο Τορνέο Απερτούρα 2019 της Βολιβίας η Μπολιβάρ.

Η πρωτοπόρος στη βαθμολογία έμεινε στο 1-1 με αντίπαλο την Ολγουεϊς Ρέντι, δεχόμενη την ισοφάριση στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων. Να σημειωθεί, ότι για την «ακαντέμια» (Μπολιβάρ) είχε ανοίξει το σκορ ο πρώην διεθνής μέσος του Παναιτωλικού Ντιέγκο Μπεχαράνο. Παρά την γκέλα, η Μπολιβάρ διατηρήθηκε στην 1η θέση της κατάταξης, αφού και η δεύτερη Νασιονάλ Ποτόσι, που βρίσκεται στο -1, έφερε 1-1 με αντίπαλο τη Ρόγιαλ Παρί. Σε απόσταση βολής από την κορυφή (-2) βρίσκεται και η 3η Μπλούμινγκ, έπειτα από το 4-3 εις βάρος της Αουρόρα και το «πόκερ» τερμάτων από τον 27χρονο Βραζιλιάνο μέσο Ραφίνια, ο οποίος έφτασε συνολικά τα 8 γκολ στη διοργάνωση. Εξάλλου, ελπίδες για τον τίτλο διατηρεί και η 4η Δε Στρόνγκεστ (-3π.) που νίκησε 2-1 τη Χόρχε Βίλστερμαν!

Συνοπτικά η 20η αγωνιστική

Ολγουεϊς Ρέντι - Μπολιβάρ 1-1 (90’+3 Αντριάν - 85’ Ντιέγκο Μπεχαράνο)

Ρεάλ Ποτόσι - Σαν Χοσέ 2-1 (33’ Γκαρσία, 43’ Πινέδο - 23’ Τορίκο)

Ρόγιαλ Παρί - Νασιονάλ Ποτόσι 1-1 (30’ πεν. Μοσκέρα - 17’ Ρογιόν)

Δε Στρόνγκεστ - Χ. Βίλστερμαν 2-1 (10’ Μπλάκμπερν, 20’ Κάμπος - 58’ πεν. Μελγκάρ)

Γκουαμπιρά - Σπορτ Μπόις 1-0 (81’ Ουρτάδο)

Αουρόρα - Μπλούμινγκ 3-4 (10’ Ουαγιάτα, 64’ Αλβαρες, 90’ Καμάτσο - 3’ και 36’ και 55’ και 70’ Ραφίνια)

Οριέντε Πετρολέρο - Ντιστρόιερς 1-0 (86’ Καστίγιο)